Рідне місто Рідне місто
 Предвиборча програма Ліневича О. С.   Діяльність у рідному місті   Команда «Рідного міста»   Контакти 
Нас підтримують:
6280
чоловік
я приєднуюсь!

Чи готові Ви підтримати кандидатуру Олександра Ліневича на посаду міського голови міста Біла Церква?так
ні
ще не визначився

Голосувати


всі опитування

«Здорова жінка – надійне майбутнє»


Преса про нас / «Здорова жінка – надійне майбутнє»

16.04.2013   |  

15 квітня 2013 року у залі Білоцерківської міської ради відбулася прес-конференція з приводу  соціального проекту Л. Білецького та О. Ліневича «Здорова жінка – надійне майбутнє», який щойно стартував у нашому місті.

Першим, слово взяв Начальник управління охорони здоров?я – Рогов Анатолій Володимирович.

Перш за все, він вказав на жахливу статистику смертності жінок протягом 2012 року, яка перевищила смертність чоловіків. В історії Білої Церкви – це вперше. Однією із причин такого високого рівня смертності серед жінок є онкологічні захворювання. Він також зазначив, що Біла Церква займає 4-те місце по кількості онкозахворювань після Севастополя, Кіровограда і Миколаєва.
Найсуттєвішими причинами високого рівня захворюваності вважають:

  • стреси;
  • відсутність чистої питної води;
  • радіоактивне постчорнобильське забруднення Білої Церкви;
  • природна зона радіоактивного забруднення (на території Білої Церкви є залежі граніту і радону);
  • високе техногенне навантаження на екосистеми (нафтохімічна промисловість – шинний завод);
  • меблеві виробництва і всі матеріали, які використовуються у меблевому виробництві – токсичні смоли, лаки, барвники, фарби;
  • мелітарне колишнє розміщення ракетних військ (ракетне паливо);
  • авіазавод (у Гайку).

При сукупності цих чинників рівень захворюваності на рак постійно зростає. Найрозповсюдженішим онкозахворюванням серед жінок вважають – захворювання молочної залози. Особливістю цієї хвороби є те, що цей вид онкологічної пухлини стрімко молодіє. У 2012 році був випадок, коли на рак молочної залози захворіла 18-річна дівчина.

Як констатував Колесник Ярослав Федорович, Головний лiкар Бiлоцеркiвського онкодиспансеру:

«Нажаль жінки не ставляться до себе достатньо уважно, не проходять вчасно мамографічне обстеження.

Мамографія – це рентгенівський метод дослідження молочних залоз, який назначається з профілактичною метою (у здорових жінок) і з діагностичною метою (для підтвердження або виключення злоякісного або доброякісного новоутворення молочної залози).

В результаті лише 28% жінок звертаються по хірургічну допомогу на 1-й, найлегшій стадії, коли пухлина розміром 0,5 см. При виявленні пухлини на 1-й початковій стадії – успішність операції гарантується 93% жінок. Але нажаль самостійно виявити таке невеличке новоутворення важко, так як відсутній больовий синдром, і навіть у сучасних клініках не завжди знайдеться якісне сучасне обладнання, а держава поки що на превеликий жаль,  не в змозі забезпечити необхідною апаратурою держклініки. Те обладнання, яким користуються у Білій Церкві працює ще з радянський часів і майже не ефективне. Тому в основному жінки звертаються по допомогу до спеціаліста на 3-4 стадії, коли вже «неозброєним оком» видно проблему. Успішність операції в такому випадку невелика, хоч і коштує біля 200 000 грн. (у порівнянні - операції 1 стадії коштують 2000 грн.)».
Сучасна медицина спрямовує свої зусилля на раннє виявлення і розпізнання раку. Ранньому виявленню хвороби допомагають самообстеження, УЗД молочних залоз та обстеження на мамографі. Завдяки найсучаснішим технологіям нарешті був створений якісний мамограф Siemens Mammomat 3000/Nova (таких мамографів всього 5 на території України). Апарат привезений із самої Німеччини. Променеве навантаження на організм при мамографії на апараті Siemens Mammomat 3000/Nova є значно нижчим за інші методи діагностики. 

Організатор соціального проекту, депутат Білоцерківської міської ради - Ліневич Олександр Станіславович:

«Як ви знаєте, всі добрі справи починаються із бажання, бажання створити умови для всіх білоцерківських жінок, які б змогли проходити обстеження на сучасному якісному обладнанні за помірну платню. Адже не в у кожної жінки знайдеться 840 грн. - стільки коштує обстеження у київській лікарні на ідентичному обладнанні.

Я дуже вдячний Віталію Чудновському, міському голові Василю Петровичу Савчуку та Леоніду Білецькому – це саме ті люди, завдяки яким відбудеться соціальний проект «Здорова жінка – надійне майбутнє».

Щодо цінової політики – нажаль, у нашому розпорядженні недостатньо коштів, щоб зробити цей проект повністю безкоштовним. Але завдяки згуртованим зусиллям, нам вдалося встановити найнижчу ціну на Україні – 150 грн. Маємо надію, що для одиноких та малозабезпечених жінок обстеження та комплексна діагностика у рамках проекту буде безкоштовною.

Найбільша проблема полягає в тому, що більшість жінок не хвилює їх здоров’я до певного часу, а інша половина не знає про те, що в Білій Церкві з’явився такий апарат. Тому нашу задачу бачу в тому, щоб донести цю інформацію до жінок, а також звернути вчасно їх увагу на своє здоров’я.».

Далі взяв слово один з організаторів соціального проекту «Здорова жінка – надійне майбутнє» - Леонід Білецький:

«У рамках соціального проекту «Здорова жінка - надійне майбутнє», усім жінкам пропонується пройти комплексну діагностику молочної залози у центрі сучасної мамографії БілМед, що знаходиться на території Білоцерківського онкодиспансеру. Обстеження проводиться кваліфікованими фахівцями на найсучаснішому обладнанні - Siemens Mammomat 3000/Nova. Цей апарат дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях та вчасно пройти лікування. При обстеженні робиться 4 знімки та надається консультація лікаря».

Далі виступила представниця Громадської організації «Вікторія», в яку входять онкохворі жінки, що перенесли операцію (більше 200 жінок). Вона повідомила, що їх організація займається здебільшого просвітницькою діяльністю та психологічною підтримкою тих жінок, які почули неприємну звістку у лікаря. Жінка від імені організації «Вікторія» висловила бажання всіляко допомагати та брати активну участь у просвітницькій діяльності в рамках соціального проекту.

Статистика захворювань молочних залоз дуже сумна, але промінь надії є. Онкозахворювання - це не вирок, за умови вчасної діагностики.

Тому закликаємо мешканок Білої Церкви скористатися нагодою і пройти обстеження з профілактичною метою!!!

Новини міста


27.12.2012
Міській владі немає діла до проблем молоді – пільгове кредитування житла для молоді відкладається на невизначений час
21.12.2012
Пленарне засідання тридцять четвертої сесії Білоцерківської міської ради
21.12.2012
Пленарне засідання тридцять четвертої сесії Білоцерківської міської ради

архів новин містароздрукувати   Головна Діяльність у рідному місті Команда "Рідного міста" Контакти   вгору
Громадська організація
«Рідне Місто»
Розробка сайтів
студія ABC.NET.UA