http://ridne-misto.org.ua/ua/press/mamograf?print=1

«Здорова жінка – надійне майбутнє» / Преса про нас


16.04.2013   |  

15 квітня 2013 року у залі Білоцерківської міської ради відбулася прес-конференція з приводу  соціального проекту Л. Білецького та О. Ліневича «Здорова жінка – надійне майбутнє», який щойно стартував у нашому місті.

Першим, слово взяв Начальник управління охорони здоров?я – Рогов Анатолій Володимирович.

Перш за все, він вказав на жахливу статистику смертності жінок протягом 2012 року, яка перевищила смертність чоловіків. В історії Білої Церкви – це вперше. Однією із причин такого високого рівня смертності серед жінок є онкологічні захворювання. Він також зазначив, що Біла Церква займає 4-те місце по кількості онкозахворювань після Севастополя, Кіровограда і Миколаєва.
Найсуттєвішими причинами високого рівня захворюваності вважають:

При сукупності цих чинників рівень захворюваності на рак постійно зростає. Найрозповсюдженішим онкозахворюванням серед жінок вважають – захворювання молочної залози. Особливістю цієї хвороби є те, що цей вид онкологічної пухлини стрімко молодіє. У 2012 році був випадок, коли на рак молочної залози захворіла 18-річна дівчина.

Як констатував Колесник Ярослав Федорович, Головний лiкар Бiлоцеркiвського онкодиспансеру:

«Нажаль жінки не ставляться до себе достатньо уважно, не проходять вчасно мамографічне обстеження.

Мамографія – це рентгенівський метод дослідження молочних залоз, який назначається з профілактичною метою (у здорових жінок) і з діагностичною метою (для підтвердження або виключення злоякісного або доброякісного новоутворення молочної залози).

В результаті лише 28% жінок звертаються по хірургічну допомогу на 1-й, найлегшій стадії, коли пухлина розміром 0,5 см. При виявленні пухлини на 1-й початковій стадії – успішність операції гарантується 93% жінок. Але нажаль самостійно виявити таке невеличке новоутворення важко, так як відсутній больовий синдром, і навіть у сучасних клініках не завжди знайдеться якісне сучасне обладнання, а держава поки що на превеликий жаль,  не в змозі забезпечити необхідною апаратурою держклініки. Те обладнання, яким користуються у Білій Церкві працює ще з радянський часів і майже не ефективне. Тому в основному жінки звертаються по допомогу до спеціаліста на 3-4 стадії, коли вже «неозброєним оком» видно проблему. Успішність операції в такому випадку невелика, хоч і коштує біля 200 000 грн. (у порівнянні - операції 1 стадії коштують 2000 грн.)».
Сучасна медицина спрямовує свої зусилля на раннє виявлення і розпізнання раку. Ранньому виявленню хвороби допомагають самообстеження, УЗД молочних залоз та обстеження на мамографі. Завдяки найсучаснішим технологіям нарешті був створений якісний мамограф Siemens Mammomat 3000/Nova (таких мамографів всього 5 на території України). Апарат привезений із самої Німеччини. Променеве навантаження на організм при мамографії на апараті Siemens Mammomat 3000/Nova є значно нижчим за інші методи діагностики. 

Організатор соціального проекту, депутат Білоцерківської міської ради - Ліневич Олександр Станіславович:

«Як ви знаєте, всі добрі справи починаються із бажання, бажання створити умови для всіх білоцерківських жінок, які б змогли проходити обстеження на сучасному якісному обладнанні за помірну платню. Адже не в у кожної жінки знайдеться 840 грн. - стільки коштує обстеження у київській лікарні на ідентичному обладнанні.

Я дуже вдячний Віталію Чудновському, міському голові Василю Петровичу Савчуку та Леоніду Білецькому – це саме ті люди, завдяки яким відбудеться соціальний проект «Здорова жінка – надійне майбутнє».

Щодо цінової політики – нажаль, у нашому розпорядженні недостатньо коштів, щоб зробити цей проект повністю безкоштовним. Але завдяки згуртованим зусиллям, нам вдалося встановити найнижчу ціну на Україні – 150 грн. Маємо надію, що для одиноких та малозабезпечених жінок обстеження та комплексна діагностика у рамках проекту буде безкоштовною.

Найбільша проблема полягає в тому, що більшість жінок не хвилює їх здоров’я до певного часу, а інша половина не знає про те, що в Білій Церкві з’явився такий апарат. Тому нашу задачу бачу в тому, щоб донести цю інформацію до жінок, а також звернути вчасно їх увагу на своє здоров’я.».

Далі взяв слово один з організаторів соціального проекту «Здорова жінка – надійне майбутнє» - Леонід Білецький:

«У рамках соціального проекту «Здорова жінка - надійне майбутнє», усім жінкам пропонується пройти комплексну діагностику молочної залози у центрі сучасної мамографії БілМед, що знаходиться на території Білоцерківського онкодиспансеру. Обстеження проводиться кваліфікованими фахівцями на найсучаснішому обладнанні - Siemens Mammomat 3000/Nova. Цей апарат дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях та вчасно пройти лікування. При обстеженні робиться 4 знімки та надається консультація лікаря».

Далі виступила представниця Громадської організації «Вікторія», в яку входять онкохворі жінки, що перенесли операцію (більше 200 жінок). Вона повідомила, що їх організація займається здебільшого просвітницькою діяльністю та психологічною підтримкою тих жінок, які почули неприємну звістку у лікаря. Жінка від імені організації «Вікторія» висловила бажання всіляко допомагати та брати активну участь у просвітницькій діяльності в рамках соціального проекту.

Статистика захворювань молочних залоз дуже сумна, але промінь надії є. Онкозахворювання - це не вирок, за умови вчасної діагностики.

Тому закликаємо мешканок Білої Церкви скористатися нагодою і пройти обстеження з профілактичною метою!!!


ГО «Рідне Місто» © 2023