Рідне місто Рідне місто
 Предвиборча програма Ліневича О. С.   Діяльність у рідному місті   Команда «Рідного міста»   Контакти 
Нас підтримують:
6280
чоловік
я приєднуюсь!

Чи готові Ви підтримати кандидатуру Олександра Ліневича на посаду міського голови міста Біла Церква?



так
ні
ще не визначився

Голосувати


всі опитування

Громада проти продажу дитячого табору «Лісова казка»


Діяльність у рідному місті / Громада проти продажу дитячого табору «Лісова казка»

29 жовтня 2009 р. — триває до сьогодні

29 жовтня 2009 р. на сесії міськради більшістю депутатів (проти виступив лише Олександр Ліневич) було прийнято рішення про приватизацію шляхом викупу майнової власності міста, цілісного майнового комплексу, дитячого оздоровчого табору «Лісова казка».

53 сесія Міськради багато в чому виглядала як театральна вистава: депутати-актори заздалегідь знали свої ролі, а далі все розвивалось за спланованим сценарієм. Буквально перед засіданням на порядок денний виноситься питання про приватизацію шляхом викупу цілісного майнового комплексу дитячого оздоровчого табору «Лісова казка» київським підприємством ТОВ «Аримп».

Надалі всі депутати збираються у сесійному залі і одноголосно приймають тверде рішення – «за». Це останній фінальний акт «Лісової казки». Опускається куліси і глядачі у залі ніколи не дізнаються, що буде діятися далі за щільно закритими занавісами. Хто ці глядачі? Ми з вами, адже контролювати діяльність ТОВ «Аримп» після продажу йому дитячого табору буде не можливо. Нагадаємо, що діяльність ТОВ «Аримп» не відома у місті, більше того сама фірма зареєстрована у Києві. Але хто стоїть за цією назвою? Чим викликана їх зацікавленість у придбанні великого оздоровчого табору? Задумайтесь на хвилину, яке продовження можливе далі! Чи не зміниться після продажу цільова направленість діяльності табору? А навіть якщо так, то за якими новими умовами і цінами будуть мати можливість оздоровлюватися наші діти? Влада уникає давати відповіді, з власниками ТОВ «Аримп» зустрітися немає можливості.

Та кожна казка, як відомо, має щасливий фінал. Отож, не ознайомившись зі сценарієм проведення засідання Міської ради, а, можливо, йому просто роль не сподобалась, депутат Олександр Ліневич виступає категорично «проти» продажу і тим самим повертає сюжет у інше русло.

Проте він добре розуміє, що одному протистояння не перемогти. Тому за ініціативи ГО «Рідне місто», лідером якої є Олександр Ліневич, було організовано відкрите звернення-протест проти продажу «Лісової казки», адресоване до депутатів Міськради та міського голови. Усі бажаючі громадські організації мали можливість приєднатися до нього. Таких виявилось близько 20, серед інших БМГО «Місто добра», «Арбітр», БЦГО «Дитячий фонд», фонд «Допомога дітям Чорнобиля», БМГДО «Струмочок», Спілка багатодітних сімей «Ладушка» та ГО «Спілка неповних та багатодітних сімей «Ластівонька». Особливо активну позицію зайняв лідер ГО «Громадський комітет народного контролю» Костянтин Бугайчук, який створив ініціативну групу і розпочав підготовку для проведення громадських слухань аби громада не залишалась осторонь, а могла брати участь у вирішенні нагальних проблем, які в першу чергу зачіпають саме її інтереси.

Аби прийняте рішення про продаж «Лісової казки» виглядало більш обґрунтованим,

міський голова пропонує створити спеціальну комісію. Але входять до неї ті ж депутати, що уже висловились «за», натомість Олександру Ліневичу, який написав офіційне звернення з пропозицією включити свою кандидатуру до списку комісії прийшла відмова.

Проте ми вирішили відійти від основного сюжету, і провести власне невелике розслідування аби зрозуміти логіку вчинків депутатів та міського голови, та вислухати думку інших людей, які безпосередньо або опосередковано мають відношення до «Лісової казки» .

Найперше, ми відвідали дитячий табір «Лісова казка» аби оцінити правдивість слів міського голови відносно того, що продаж табору неминучий, оскільки бюджет міста не в змозі надалі фінансувати його діяльність, окрім того табір потребує капітального ремонту. Олександр Ліневич люб’язно погодився організувати поїздку всім бажаючим представникам від ЗМІ, він наголосив: «Особисто я категорично проти продажу «Лісової казки», сьогодні ви зможете власними очами побачити стан табору та вирішити про доцільність його продажу. Окрім того мене дивує попереднє оцінка вартості табору. Адже загальна площа об’єктів становить приблизно 20 000 кв. метрів. По нинішнім ринковим цінам на нерухомість сумарна вартість табору має становити біля 50 млн. грн., а не 5 млн., за які мають намір продати увесь комплекс».

Нагадаємо, що дитячий оздоровчий табір «Лісова казка» – це розвинутий лікувально-оздоровчий комплекс санаторного типу по оздоровленню дітей, на земельній ділянці 7,6 га, який має власний спортивний комплекс з футбольним полем,чотирма баскетбольними, трьома волейбольними майданчиками, пляжем на березі р. Рось, сауною, басейном. У поточному році за кошти з міського бюджету мали змогу оздоровитися понад 300 дітей.

В 1999 р. табір перейшов у комунальну власність міста від заводу ВАТ «Росава». Нам вдалось поспілкуватися з бувшим замісником генерального директору ВАТ «Росава» по соціальним питанням Іржавським В.П., який був спантеличений після того, як дізнався про рішення Міськради. «Коли я почув, що влада піднімає питання про долю «Лісової казки» подумав, що вони будуть шукати можливі шляхи фінансування для подальшого розвитку інфраструктури табору. Але щоб отак просто його продати! Я був вражений, адже це надбання для міста. З 1979 р., коли табір, тоді ще піонерський, розпочав роботу він прийняв у своїх стінах величезну кількість дітей. Продати його – буде непоправним прорахунком для міста!»

Абсолютно погоджуються з таким твердженням і голова Спілки багатодітних сімей «Ладушка» Дроздова , фонду «Допомога дітям Чорнобиля» Іванова, ГО «Спілка неповних та багатодітних сімей «Ластівонька» Мустафаєва О.В., яка запевняє «У багатодітних сімей, з якими ми працюємо не буде іншого шансу оздоровити своїх дітей. Уже закрили дитячий табір «Веснянка», 2,5 роки не отримуємо жодної путівки до «Дубрави». А «Лісова казка» має цілий ряд переваг, серед інших – це чудове місце розташування та близькість до міста. Кожного року я отримую біля 100 безкоштовних путівок. Навіть не уявляю, що ми робитимемо наступного літа, якщо «Лісова казка» не працюватиме».

Директор «Лісової казки» Кошляк Ю.М., навпаки переконаний у необхідності продажу табору, який потребує нагального ремонту. Цікаво, що в минулому році Міська рада виділила 1 млн грн. на покращення умов для «Лісової казки», з них за призначенням було використано 300 тис. Куди зникла інша вагома частина – не відомо. Цікавим виявляється і той факт, що 2 роки тому Юрій Миколайович звернувся до Міської ради з пропозицією змінити статус табору, і зробити його госпрозрахунковим. Тоді депутати на чолі з мером міста не підтримали таку ініціативу. «4 роки тому – це був один з найкращих таборів у Київській обл. А вже сьогодні я погоджуюсь з рішенням про його продаж з єдиною метою аби хтось навів лад та створив кращі умови для оздоровлення дітей». Хоча про «майбутніх» власників – ТОВ «Аримп», Юрій Миколайович відмовився будь що коментувати.

Сьогодні у «Лісовій казці» працює лише 6 з 8 корпусів, і ті потребують ремонту. Але прогулюючись величезною територією табору розумієш на скільки це все ж таки чудове місце для здорового відпочинку. Звичайно, продати – це найлегше: «ламати – не будувати», як кажуть у народі. Але втративши «Лісову казку» сьогодні, уже завтра ми не повернемо її. Бути такими недалекоглядними або просто голосувати за власні інтереси і лише на власну користь: невже для цього ми з вами обираємо депутатів, мера, міську владу. Вони мають вирішувати проблеми, а не йти найлегшим і найприбутковішим для себе шляхом, лише тоді місто почне процвітати, а наші з вами діти ще не раз насолодяться «казковим» відпочинком.

26 листопада біля Міської ради відбувся мітинг, який організувала ГО «Рідне місто», виступаючи проти рішення Міськради щодо продажу дитячого табору «Лісова казка». Це дало певний позитивний результат, так як деякі депутати вийшли до мітингуючи і заявили про те, що вирішили змінити рішення, і також виступатимуть проти.

Наступним кроком став збір підписів у підтримку проведення громадських слухань. Було зібрано біля 1 700 підписів. Остаточної крапки у справі щодо подальшої долі дитячого табору поки що не поставили.

Новини міста


27.12.2012
Міській владі немає діла до проблем молоді – пільгове кредитування житла для молоді відкладається на невизначений час
21.12.2012
Пленарне засідання тридцять четвертої сесії Білоцерківської міської ради
21.12.2012
Пленарне засідання тридцять четвертої сесії Білоцерківської міської ради

архів новин міста



Преса про нас


16.04.2013
«Здорова жінка – надійне майбутнє»
10.10.2012Gazeta.ua
Учасник шоу "Останній герой" Олександр Ліневич: на острові – акула, у садочку – вовк, вдома – білий і пухнастий…
08.10.2012Газета «Майдан-Брок»
Голосуй за Ліневича - такого як ми!

архів публікацій

роздрукувати   Головна Діяльність у рідному місті Команда "Рідного міста" Контакти   вгору
Громадська організація
«Рідне Місто»
Розробка сайтів
студія ABC.NET.UA