Рідне місто Рідне місто
 Предвиборча програма Ліневича О. С.   Діяльність у рідному місті   Команда «Рідного міста»   Контакти 
Нас підтримують:
6280
чоловік
я приєднуюсь!

Чи готові Ви підтримати кандидатуру Олександра Ліневича на посаду міського голови міста Біла Церква?



так
ні
ще не визначився

Голосувати


всі опитування

З нового року «швидку допомогу» розмежують на екстрену й невідкладну. Білоцерківська «швидка» отримала тримісячний мораторій... для «розкачки»


Новини міста / З нового року «швидку допомогу» розмежують на екстрену й невідкладну. Білоцерківська «швидка» отримала тримісячний мораторій... для «розкачки»

12.12.2012

Тож, про що йшлося в ході вже згаданого зібрання?

  Олег Ісакович не зайве розтлумачив Закон Президента «Про екстрену медичну допомогу», підкреслюючи, що він написаний для всіх, у тому числі й для виконання у нашому місті. В ньому, насамперед, йдеться про розмежування сьогоднішньої служби «103» на екстрену й невідкладну медичну допомогу населенню. Екстрена працюватиме із травмами, нещасними випадками, наслідками ДТП, раптовими захворюваннями…, а невідкладна – із загостреннями хронічних захворювань.

Законом впроваджуватиметься єдина централізована екстрена медична допомога. Тобто, з нового року всі підрозділи «швидкої» міст і сіл переходять у підпорядкування та фінансування Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Буде створена і єдина централізована диспетчерська служба. При виникненні потреби у наданні екстреної допомоги, диспетчер, оцінивши проблему, направлятиме на місце виклику карету «103», яка знаходиться найближче.

  Цікава деталь: відповідно до Закону, стираються межі обслуговування населення між окремими службами «103». Наприклад, якщо станеться ДТП у віддаленому населеному пункті Білоцерківщини, то на допомогу може приїхати карета із сусіднього району, що знаходилася найближче до нещасного випадку.

  Законом також визначається і відповідальність за ненадання, несвоєчасне надання, необґрунтовану відмову у наданні медичної допомоги. Також встановлюється відповідальність за необґрунтовану відмову у передачі чи прийнятті викликів екстреної медичної допомоги, за створення перешкод для надання екстреної медичної допомоги, за ненадання без поважних причин наявного транспорту для безкоштовного перевезення особи, яка потребує екстреної допомоги.

  Одне слово, Закон визначив основні принципи надання екстреної медичної допомоги. А це: постійна готовність, послідовність, безтериторіальність, безперебійність…
  Закон визначає, наголошувалося у виступі, що усі потерпілі, які потребують екстреної медичної допомоги, мають отримати її – безкоштовно. Фінансування такої допомоги здійснюватиметься з боку обласного бюджету.

  В цілому присутні в залі не зустріли виступ очільника обласної медицини гучними оплесками та тривалими схвальними вигуками. Чимало хто з насторогою поставився до ось такої радикальної реформи «швидкої». А хтось у цьому побачив щось небезпечне, незрозуміле, а то й – непотрібне. Мовляв, міська служба «103» й без реформи справно несе службу. Принаймні, немає постійних скарг на виклики з боку білоцерківців. Тож для чого міняти, як кажуть, шило на мило?

  Звісно, Олегу Ісаковичу не сподобався настрій залу. Тому посадовець дещо позадкував щодо цілковитого втілення в життя основних засад даного Закону з нового року. Він наголосив, що виконання Закону потребує часу і фінансових ресурсів, низки нормативних документів, а їх понад два десятки, які доопрацьовуватимуться у МОЗ України.

  І, як виняток для Білої Церкви, Закон «Про екстрену медичну допомогу» має вступити в силу для місцевої служби «103» з квітня наступного року. Тобто, у місті буде накладено своєрідний тримісячний мораторій на введення даного Закону. Та й взагалі, зауважив доповідач, депутатському корпусу, управлінню охорони здоров’я міста не варто плакати в жилетку з приводу реформування місцевої служби «103». Адже Біла Церква знаходиться серед міст області в так званому привілейованому стані: у межах міста функціонують ряд медичних закладів, що мають статус обласних і фінансуються з бюджету області, в яких лікуються і білоцерківці; місто найкраще фінансується (у цьому році обладміністрація виділила 1 мільйон гривень для придбання мед-обладнання, були й інші солідні грошові ін’єкції для медзакладів). Однак ці солодкі слова та запропонований мораторій аж ніяк не заспокоїв зал. Депутати зрозуміли одне: відтягування виконання Закону не покращить навесні ні самої роботи «швидкої», ні обслуговування населення.

  Міський голова Василь Савчук теж з побоюванням поставився до реформування міської служби «103». Він своє ставлення висловив так: «Чим більше вчитуюся в Закон «Про екстрену медичну допомогу», тим більше виникає запитань. На сьогодні у нас немає чіткого бачення функціонування «швидкої» з квітня наступного року».

  Дійсно, Олег Ременюк не назвав конкретні суми для фінансування міської служби «103», що надходитимуть з обласного бюджету, не розповів про чітке розмежування цієї служби на екстрену та невідкладну допомоги і таке інше.

На завершення заходу Василь Савчук зауважив, що Закон Президента торкається кожного населеного пункту, де працює служба «103». Тож і проблеми на всіх одні, які вирішуватимуться, напевне, відповідними президентськими поправками, підзаконними актами обласної адміністрації та наказами МОЗ. Одне слово, «поживём-увидим».

Андрій Петров

http://www.grif.kiev.ua/city/citynews/21326.html



Преса про нас


16.04.2013
«Здорова жінка – надійне майбутнє»
10.10.2012Gazeta.ua
Учасник шоу "Останній герой" Олександр Ліневич: на острові – акула, у садочку – вовк, вдома – білий і пухнастий…
08.10.2012Газета «Майдан-Брок»
Голосуй за Ліневича - такого як ми!

архів публікацій

роздрукувати   Головна Діяльність у рідному місті Команда "Рідного міста" Контакти   вгору
Громадська організація
«Рідне Місто»
Розробка сайтів
студія ABC.NET.UA