Рідне місто Рідне місто
 Предвиборча програма Ліневича О. С.   Діяльність у рідному місті   Команда «Рідного міста»   Контакти 
Нас підтримують:
6280
чоловік
я приєднуюсь!

Чи готові Ви підтримати кандидатуру Олександра Ліневича на посаду міського голови міста Біла Церква?так
ні
ще не визначився

Голосувати


всі опитування

Міський водоканал передано в концесію


Новини міста / Міський водоканал передано в концесію

12.12.2012

Варто зазначити, що не всі наші обранці проявили згоду стосовно концесії. Так Людмила Дригало та Микола Бондаренко у своїх виступах висловлювали серйозні занепокоєння з цього приводу: мовляв, передача цього стратегічного для міста об’єкту може мати згодом серйозні наслідки, а то й заподіяти громаді міста непоправної шкоди. Депутати побачили у проекті рішення грубі порушення. Основне з них – допущення до конкурсу тільки одну юридичну особу ВАТ «Білоцерківвода». Названі депутати переконували своїх колег «по депутатських мандатах» у тому, що «Білоцерківводоканал» - не тільки стратегічний об’єкт, а й дохідний. Звичайно, при серйозному експлуатуванні. Тож чи варто віддавати це підприємство у найми чужому дяді, коли й самим можна ним управляти та отримувати непогані надходження до міської казни.

  Однак, попри подібні виступи, 42 депутати проголосували «За» концесію, тобто, серйозною більшістю голосів.
Що ж насправді криється за концесією? Автор цього матеріалу спробував розібратися в цьому питанні в розмові з В.Ямковим, що безпосередньо причетний до нього. Адже добродій не тільки депутат міської ради, а й був головою конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу щодо передачі в концесію цілісного майнового комплексу КП БМР «Білоцерківводоканал». Ось що він розповів.

  -Керуючись Порядком роботи конкурсної комісії для проведення концесійного конкурсу з передачі в концесію майнового комплексу «Білоцерківводоканалу», конкурсна комісія ще 8 червня розпочала відповідну роботу й оголосила конкурс з передачі цього підприємства у концесію.

  Протягом всієї роботи конкурсної комісії було проведено 8 її засідань, розглянуто масу питань. Серед них: «Про звернення до КП БМР «Білоцерківводоканал» щодо підготовки фінансового звіту та фінансових планів за останні 3 роки з метою надання учасникам конкурсу інформації про дане підприємство; «Про розгляд заявок претендентів на участь у конкурсі»; «Про вивчення пакету документації конкурсної пропозиції»; «Про розгляд документів стосовно платоспроможності учасників конкурсу».

  До завершення встановленого терміну подання заявок і конкурсних пропозицій до конкурсної комісії, надійшла заява та конкурсна пропозиція лише від одного претендента – ТОВ «Білоцерківвода».

  Далі, 22 жовтня, на засіданні конкурсної комісії було проведено оцінку конкурсних пропозицій та визначено, що єдиний учасник конкурсу ТОВ «Білоцерківвода» відповідає вимогам конкурсної документації для проведення конкурсу.

  Розглянувши це питання, конкурсна комісія запропонувала міському голові винести на розгляд міської ради питання прийняття рішення щодо переможця конкурсу відповідно до чинного законодавства країни.

  Звісно, пересічних громадян цікавлять й інші питання даної концесії. Скажу відверто: якщо концесіонер добросовісно виконуватиме свої обов’язки протягом 15 років, бо саме на ці роки передано підприємство у концесію, місту варто надіятися на інвестиції, які закладатимуться у розвиток водоканалу. Адже не секрет: нинішній стан, приміром, підземних комунікацій, морально й фізично застарілого обладнання, у тому числі й насосних станцій, не відповідає нормальній експлуатації. Тобто, технічний комплекс водоканалу нині працює на грані своїх можливостей.

  А стосовно підвищення тарифів за послуги з боку нового господаря водоканалу, то варто сказати одне: підвищення відбудеться. До речі, і без концесії тарифи підвищилися б, оскільки без цього непопулярного заходу виникла б загроза призупинки підприємства. (Зрозуміло, що при такій ситуації вода подається погодинно й у визначений час).

  Назву кілька цифр, які охарактеризовують так звану вигоду для міста від концесії. За умовами конкурсу, ВАТ «Білоцерківвода має вкласти в розвиток підприємства 68 мільйонів 898 тисяч гривень, щорічно сплачуватиме до міського бюджету, як концесійний збір, 1 мільйон 900 тисяч гривень.

  І наостанок додам і ще одну інформацію, яка теж зацікавить мешканців міста. Водоканал може передчасно перейти знов у власність міста, якщо серйозно не виконуватимуться умови концесії. Власне, цим і відрізняється концесія від, приміром, оренди.

І ще один цікавий факт. Підприємство «Білоцерківводоканал» не ліквідовується, оскільки в концесію перейшов не весь майновий комплекс, а тільки ті об’єкти, що пов’язані з водопостачанням та водовідведенням. Решта майна й надалі обслуговуватиметься та утримуватиметься «Білоцерківводоканалом».

Андрій Петров
http://www.grif.kiev.ua/city/citynews/21327.htmlПреса про нас


16.04.2013
«Здорова жінка – надійне майбутнє»
10.10.2012Gazeta.ua
Учасник шоу "Останній герой" Олександр Ліневич: на острові – акула, у садочку – вовк, вдома – білий і пухнастий…
08.10.2012Газета «Майдан-Брок»
Голосуй за Ліневича - такого як ми!

архів публікацій

роздрукувати   Головна Діяльність у рідному місті Команда "Рідного міста" Контакти   вгору
Громадська організація
«Рідне Місто»
Розробка сайтів
студія ABC.NET.UA