http://ridne-misto.org.ua/ua/press/article767?print=1

Кращий двірник міста - 2009 / Преса про нас


07.10.2009   |  Газета «Гриф»

Незвичайне дійство відбулося у приміщенні театру ім. П.К.Саксаганського

1 жовтня нинішнього року. Тут зібралися представники житлово-комунального господарства міста, громадської організації «Рідне місто», мешканці Білої Церкви з тим , щоб відзначити кращого двірника міста.

«Разом зробимо місто чистим і красивим ! » - під таким гаслом з 1 по 25 вересня У Білій Церкві відбувався конкурс двірників-прибиральників ЖЕКів «Кращий двірник міста – 2009».

Конкурс відбувався за ініціативи депутата Білоцерківської міської ради Олександра Ліневича, за участю міської організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості і побутового обслуговування населення.

Фінансову підтримку заходу забезпечила громадська організація « Рідне місто».

За перемогу у конкурсі змагалися 85 двірників – працівників ЖЕКів міста. Їхню нелегку працю оцінювало професійне журі, котрому довелося добрячи попотіти.

До уваги бралося чимало чинників. А саме:

- Чистота під’їздів, вікна та східцеві марші, двері, не обклеєні оголошеннями. Біля дверей під’їздів прикріплена дошка для оголошень. При вході у під’їзд є урна для сміття;

- Чистота прибудинкової території, чистота біля сміттєвих контейнерів, прибрана територія дитячих та спортивних майданчиків;

- Обладнані дитячі та спортивні майданчики, пісочниці, майданчики для сушіння білизни;

- Підстрижені газони, кущі, побіленні дерева та бордюри, розбиті клумби та газони, під вікнами будинків посаджені квіти;

- Витримана культура спілкування з мешканцями, відсутність скарг, позитивні відгуки старшого будинку та мешканців.

- І ось 1 жовтня в урочистій обстановці були підведені підсумки конкурсу та відбулася церемонія нагородження переможців.

Одразу наголосимо, що за рішенням журі було визначено одразу по три призові місця. Крім того, запроваджено приз «Симпатія мешканців міста» та заохочувальні призи.

До цієї гарної справи долучився і міський голова. Василь Петрович Савчук також прийшов привітати двірників та прибиральниць і від свого імені подякував організаторів.

Після цього до слова були запрошенні організатори конкурсу: голова громадської організації «Рідне місто», депутат Білоцерківської міської ради Олександр Ліневич та голова профспілкового комітету працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості і побутового обслуговування населення Антоніна Мар’янська, котрі і назвали переможців і вручили їм премії та дипломи.

Отож, третє місце поділили між собою: Тетяна Рудько (ЖЕК №1), Галина Гаврильчик (ЖЕК №2) та Галина Климусь(ЖЕК №8).

Друге місце посіли:

Валенитина Шевченко (ЖЕК №2), Ганна Панькова (ЖЕК №5) і Антоніна Пенчук (ЖЕК №6).

Звання «симпатія мешканців міста» здобула Люся Шевченко (ЖЕК№4).

А переможцями у конкурсі стали:

Наталя Загородня (ЖЕК № 1), Ганна Степанець (ЖЕК №4) і Олег Варакса (ЖЕК № 7).

Завдяки підтримці громадської організації «Рідне місто» переможці та призери конкурсу отримали не лише пам’ятні дипломи, ай грошові премії. За третє місце це була сума 1000 грн., за друге – 2000 грн., а переможці розділили між собою 3000 грн.

Крім того, усі учасники конкурсу отримали дипломи за участь та робочу форму, презентовану громадською організацією «Рідне місто».

Ми щиро вітаємо переможців та зичимо їм міцного здоровя, усіляких гараздів тв. Успіхів у їхній нелегкій праці.

Справжнє свято влаштували усім присутнім працівники театру. Театралізоване музичне шоу припало до душі усім, хто цього дня мав нагоду відвідати дійство, присвячене двірникам нашого міста. А ще прозвучала пропозиція: започаткувати День двірника у нашому місті і щорічно відзначати кращих представників цієї професії в урочистій обстановці. Гадаю, що до цієї пропозиції варто прислухатися.

А ми, користуючись нагодою, поспілкуватися з депутатом Білоцерківської міської ради, головою громадської організації «Рідне місто» Олександром Ліневичем:

- Найперше, я хочу привітати усіх бабусь та дідусів з Днем похилого віку. Переважно двірниками у ЖЕКах працюють люди, котрі вже перебувають на пенсії. Тому ми вирішили й конкурс на кращого двірника року приурочити до цього дня.

- Як народилася така ідея – влаштувати конкурс на кращого двірника міста?

- Ця ідея в принципі не нова. Подібні конкурси практикуються й в інших містах України. Закордоном ці конкурси проводяться на високому рівні, з великим призовим фондом. Адже професія двірника досить серйозна і не проста, як може здаватись на перший погляд. Ви лише уявіть собі, що може статися, якщо хоча б на один день двірники не вийдуть на роботу. В масштабах міста – це справжня катастрофа. Тому я вважаю, що цих людей треба підтримувати і стимулювати, піднімаючи престиж професії двірника. Переконаний, що такі заходи, котрі ми сьогодні проводимо, сприятимуть тому, що мешканці Білої Церкви ставитимуться до двірників з більшою увагою та повагою, цінуючи їхню працю та дякуючи їм за чисте місто.

Олена Ткаченко


ГО «Рідне Місто» © 2022